Finetiket

Thermal etiketler

Satış yapan işletmelerin birçoğu thermal etiketler kullanır. Günlük yaşamda market etiketlerinde sıklıkla karşımıza çıkan bu etiket çeşitleri, alışverişlerimizi hızlı ve kolay yapmamıza yardımcı olur. Bu etiket çeşidi aynı zamanda alışverişin güvenilirliğini de arttırır. Günümüzde tüm zincir marketlerde barkod yazıcıların kullanımının artması ile birlikte thermal etiketler çok daha fazla kullanılmaya başladı. Bu kullanım sayesinde hem hızlı hem de güvenli alışveriş imkanı elde ediliyor. Thermal etiket, thermal lamine ile üretilen bir etiket çeşididir.

Thermal Etiket Nedir?

Üzerinde koruyucu tabakası bulunmayan bir kâğıda termal lamine yapılması ile üretilen etiket çeşidine termal etiket adı verilir. Thermal etiketin sahip olduğu bu özellik sayesinde yazıcının ısısı ile termal olarak sıvılaşması sağlanmış olur. Bir sonraki adımda istenen şekil baskı olarak kâğıdın üzerine alınır. Thermal etiketlerin üzerine baskı almak istediğiniz takdirde Ribon kullanmanıza gerek yoktur.

Thermal yöntemi ile kolayca ve daha az maliyetle etiketinizin baskısını alabilirsiniz. Maliyeti en düşük etiket çeşitlerinden biri de termal etiket alternatifidir. Thermal etiketler nem, ışık, ısı ve benzeri dış etkenlere karşı dayanıklılığı düşük olan ürünlerdir. Dış etkenlere maruz kalırsa kendi kendine kararır. Kararabileceği için hızlı tüketilmesi gerekir. Nemli ve sıcak ortamlarda kullanılmaması gerekir.

Thermal Etiketlerin Özellikleri Nelerdir?

Thermal etiketlerin bazı temel özellikleri vardır. Bu etiket çeşidi kağıt üzerine uygulanan termal lamineyle ortaya çıkarılır. Thermal etiketler yazıcısı ya da thermal barkod yazıcısı ile yüzeye uygulanan ısıyla birlikte termal laminenin baskı vermesi sağlanır. Thermal etiketlere uygulanan lamine işlemi başka hiçbir işleme ihtiyaç duyulmadan baskının yapılmasını sağlar. Kağıt üzerine lamine edilen thermal tabaka sayesinde baskı alırken mürekkep ya da tonere ihtiyaç duyulmaz.

Thermal etiket kullanımında ribon, yani baskı şeridine de ihtiyaç duyulmaz. Barkodlar arasında Ribon, termal etiketler için değil, kuşe etiketler de kullanılan bir çalışmadır. Ribon ile yapılan kuşe etiketler, baskı işlemini thermal transfer yöntemiyle gerçekleştirir. Bu sebeple thermal etiketler ile kuşe etiketler birbirinden farklıdır. Etiket satın almadan önce bu farklılıklara dikkat etmekte yarar vardır.

Thermal etiket fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Thermal Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir