Finetiket

PP Opak Etiketler

Opak; şeffaf olmayan, ışığı geçirmeyen anlamına gelir. Işığı yansıtmayan, parlama yapmayan cisimler, boyalar için de opak sıfatı kullanılır. Parlamanın rahatsız etmesinin istenmediği zeminlerde genellikle opak kaplamalar veya boyalar kullanılır. PP Opak etiketler kâğıt üzerine, sağlığa zararlı olmayan plastik polipropilen kaplaması ile üretilir. İhtiyaca göre kullanım çeşidi de değişen yapıştırıcı ile termal kâğıda yerleştirilen bir etiket çeşididir.

Opak etikette kullanılan malzemenin büyük kısmı kağıttır. Opak etiketler özellikleri pek çok özelliği ile diğer etiket türleriyle benzerdir. Ancak, dayanıklılık konusunda diğer etiketlerden ayrılır. Opak polipropilen etiketlerin kalınlığı standart olarak 60-90 mikron aralığında değişiklik gösterir.

PP opak etiket üretiminde iki çeşit yapıştırıcı kullanılır. Bunlar; daha zayıf olan ve çıkartılıp tekrar yapıştırılan ve bir kere yapıştırıldığı zaman yerine sabitlenen yapıştırıcılardır.

PP Opak Etiketler Hangi Şekil ve Boyutta Üretilir?

PP Opak etiket üretimi için kullanılacak kâğıt rulosunun genişliği ortalama 100-160 cm civarındadır. Bu sebeple normal kullanım amacıyla istenilen her ölçüde etiket baskısı yapılabilir. Opak etiketler isteğe göre farklı şekil ve görseller kullanılarak üretilebilir. Yüksek teknolojili kesme makineleri sayesinde müşterinin istediği şekillerde yuvarlak, kare, dikdörtgen, üçgen gibi şekillerde kesilebilir. Baskı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur monitörde görünen renkler ile baskının birbirini tutmasıdır. Çok renkli baskıların mutlaka bu alanda uzman olan kişiler tarafından kontrollerinin yapılması gerekir.

PP Opak Etiketlerin Kullanım Alanı Neresidir?

PP opak etiket çeşidi dayanıklılığı ile oldukça fazla ilgi gören etiket seçeneklerinden biridir. Özellikle mekanik dayanımı güçlü olan PP opak etiketler ıslanma, yırtılma ve aşınmalara karşı yüksek direnç gösterir. Açık alanda kullanıma en uygun etiketler, PP opak etiketler olarak dikkat çekiyor. PP opak etiketlerin kullanım alanlarını şu şekilde listeleyebiliriz.

  • İş Sağlığı ve Güvenliği amacıyla kullanılır.
  • Cam ve metal ambalaj etiketi olarak kullanılır.
  • Barkod etiketi ve hatırlatma amaçlı etiketler olarak kullanılır.
  • İsim etiketi ve plastik ambalaj etiketi olarak kullanılır.
  • Hataların ya da görünmesi istenmeyen yazı ve barkodların kapatılmasında kullanılır.
  • Raf, çekmece gibi bölmelerin işaretlenmesinde sıklıkla tercih edilir.

PP Opak etiket fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

PP Opak Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir