Finetiket

Termal Karton

Termal karton, yapışkansız tarafı termal özelliği taşıyan kağıt bazlı bir karton çeşididir. Termal kartonlar farklı gramajlar ya da kalınlıklarda üretilebilir. Kalınlığının diğer karton çeşitlerine göre daha yüksek olması sebebi ile yapışkanlı termal etiketlere kıyasla daha dayanıklı ürünlerdir. Baskılı ve baskısız olarak üretilebilir. Özel ölçülerde ve rulo halinde üretilebilen termal kartonların kolay koparılabilmesi de önemli bir avantajdır. Termal kartonlarda arkalı önlü olacak şekilde her iki yüze de baskı yapılabilme imkanı vardır.

Termal karton, sıklıkla tekstil sektöründe tercih edilir. Kartonlar üzerinde ürün bilgisi ile detaylı özelliklere yer verilir. Diğer karton çeşitlerine göre daha kalın olduğu için raf ömrü daha uzundur. Termal Karton etiketler, genellikle uçak, sinema gibi biletlerde ve tekstil etiketlerinde kullanılır. Barkod yazıcılar aracılığı ile termal karton etiketlere ribonsuz baskı yapılabilir.

Termal Karton Etiketlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Termal kartonların yüksek ısı ve ışığa maruz kalmayan yerlerde kullanılması çok daha uygundur. Buna ek olarak termal karton etiketler genellikle tekstil sektöründe tercih edilir. Tekstil ürünlerinin fiyatları ya da yıkama talimatları bu etiketler üzerinde yer alır. Bu ürünler özellikle güneşe, ışığa ve ısıya maruz kalmadığı müddetçe uzun süreli kullanım imkanı verir.

Termal Karton Etiketler Neden Tercih Edilir?

Etiket çeşitleri içinde en uygun maliyetli olan ürünler termal etiketlerdir. Zengin bir görsellik de sunan bu ürünler, düşük maliyeti ve estetik görünümü sayesinde çok sık tercih edilir. Uygun başlıklı yazıcılar aracılığı ile etiketlerin üzerine tasarım ürünler yapılabilir. Ulaşılabilirliğinin kolay olması ve fiyat performans dengesi sunması sebebi ile tüketimin yoğun olduğu firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Termal Karton Fiyatları

Termal karton fiyatlarının belirlenmesinde pek çok etken rol oynar. Termal kartonun ölçüsü, şekli, kullanım alanı ve miktarı gibi etkenler fiyatlar arasında değişikliklere sebep olur. Kullanıcılar ilk olarak kullanacağı ürünün çeşidine uygun karton çeşidine ve kullanımda ihtiyacı olan ürün miktarına karar vermesi gerekir. Doğru bilgiler ışığında siz de termal karton fiyatları içinden bütçenize en uygun ürünleri kolaylıkla seçebilirsiniz.

Termal karton fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Termal Karton

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir