Finetiket

Etiket Hammadde

Etiketler kullanım alanlarına göre farklı ısı, nem ve kimyasallar ile karşı karşıya kalabilir. Etiketin uygulanacağı yüzey ve saklanacağı ortamın koşullarına uygun çözümler üretilmelidir. Doğru ham madde seçimi ile işletmenin ihtiyaçlarına uygun nitelikte etiketler üretilir. Hammaddesi kağıt olan etiketler ambalaj, ürünün niteliği ve vurgulanmak istenilen görsellere göre; kuşe, opak, termal gibi etiket uygulamaları ile kullanıcının beğenisine sunulur.

Etiket Hammadde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etiket hammadde seçiminde sektörlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacağı sektördeki ürün özellikleri, müşteri beklentisi, saklama koşulları gibi birçok önemli detay hammadde seçiminde etkilidir.

Gıda Etiketleri

Gıda ürünlerinin sağlıklı koşullarda saklanabilmesi için, çeşitli ortam koşullarının sağlanması gerekir. Etiket üzerinde ürünün hangi koşullar altında saklandığı, kullanılan malzemeler, marka gibi gerekli tüm bilgiler yer alır. Dolayısı ile etiketlerin belirlenen tasarıma ve kullanılacak ürünün şekline göre en uygun hammadde ile hazırlanması gerekir.

İçecek Etiketleri

İçecek etiketleri hazırlanırken saklama ve kullanım koşulları ile kullanılacak renk çeşidi ve malzeme yapısı göz önünde bulundurulur. Etiket uygulaması yapılacak şişenin plastik, cam ve karton gibi malzemelerden hangisi olduğuna bağlı olarak farklı etiket hammaddesi ile tasarımları yapılır.

Kişisel Bakım Ürün Etiketleri

Kişisel bakım ürün etiketlerinin, tüketici algısı üzerinde büyük bir role sahip olması sebebi ile göz alıcı olması gerekir. Şık ve yenilikçi etiket tasarımları, ürünün katma değerinin artmasında ve tercih edilmesinde önemli rol oynar. Kişisel bakım ürünlerinde genellikle şeffaf ve opak etiketler kullanılır.

İlaç Etiketleri

İlaç sektöründe kullanılacak etiketlerde ürünün adı, içeriği, kullanımı, kullanıma yönelik kısıtlama ve uyarılar detaylı olarak yer alır. İlaçların depolama ve sevkiyat aşamalarında etiketlerin deforme olmaması ve okunabilir olması gerekir. Dolayısıyla kullanılacak malzeme ve baskı kalitesine dikkat etmek çok önemlidir.

Endüstriyel Etiketler

Otomotiv, elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere endüstriyel ürün etiketleri hazırlanır. Ürünlerin maruz kaldıkları ortam koşulları ve kullanım alanları itibariyle etiketlerin sağlam ve dayanıklı olması gerekir. Etiket hammadde seçiminde ürünlerin saklama koşulları ve kullanım süreleri önemli bir yere sahiptir.

Etiket fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etiket Hammadde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir