Finetiket

Termal Etiket

Birçok işletmede termal etiket kullanımına ihtiyaç duyulur. Günlük yaşamda sıklıkla gördüğümüz bu etiket çeşitleri, özellikle market alışverişlerimizi hızlı ve kolay yapmamızı sağlar. Alışverişin güvenliğini de arttıran bu etiketler, günümüzde tüm zincir marketlerde kullanılır. Barkod yazıcıların kullanımının artışı ile beraber termal etiketlerin de üretimi çoğaldı. Hem hızlı hem de güvenli alışveriş imkanı sunan termal etiket, termal lamine ile üretilen ürünlerdir.

Termal Etiket Nedir?

Termal lamine ile üretilen bu ürünler, üzerinde koruyucu tabakası bulunmayan bir kâğıda termal lamine yapılması ile üretilir. Termal etiketlerin bu özelliği, yazıcının ısısı ile termal olarak sıvılaşması ile sonuçlanır. Termal etiketlerde şekil baskı olarak kâğıdın üzerine aktarılır. Termal etiketlerde ribon kullanımına gerek kalmaz.

Termal yöntem hem daha kolay hem de daha az maliyetle etiketin baskısını yapmayı sağlar. Termal etiketlerin bir diğer önemli özelliği ise maliyeti en düşük etiket çeşidi olmasıdır. Termal etiketler nem, ışık, ısı ve benzeri dış etkenlere karşı mukavemeti düşük ürünlerdir. Dış etkenlerden zarar gören ürünler kendi kendine kararma yaşar. Bu sebeple hızlı tüketilmelerinde fayda vardır.

Termal Etiketler Hangi Özelliklere Sahiptir?

Termal etiketlerin kullanıcıya konfor sağlaması ve güvenlik sunması bu ürünlerin daha çok tercih edilmesine sebep olur. Günlük yaşamımızda marketlerde ya da çeşitli perakende satışı yapan işletmelerde sıklıkla karşımıza çıkan termal etiketler, kullanıcının ihtiyacı olan bilgileri de içerir.

Termal etiketler bazı özellikleri ile diğer etiket türlerinden ayrılır. Kağıt üzerine uygulanan termal lamineyle meydana gelen bu ürünler, pek çok üretici tarafından tercih edilir. Termal etiketlere uygulanan lamine işlemi sayesinde başka hiçbir işleme ihtiyaç duyulmaz. Kağıt üzerine lamine işlemi yapılması sayesinde baskı alırken mürekkep ya da toner kullanılmaz.

Termal Etiket Fiyatları

Termal etiket fiyatları ürünün ölçüsü, şekli, kullanım alanı ve miktarı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kullanıcıların öncelikle kullanacağı ürün ölçüsüne, ürün şekline ve ihtiyacı olan ürün miktarına karar vermesi gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda siz de termal etiket fiyatlarını çok daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Termal etiket fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Termal Etiket

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir