Finetiket

Thermal Kartonlar

Thermal kartonlar, farklı gramajlar ya da kalınlıklara sahip olan yapışkansız yüzü termal niteliğe sahip olan kağıt bazlı bir etiketlerdir. Kalınlığının daha yüksek olması sebebi ile yapışkanlı termal etikete oranla daha dayanıklıdır. Baskılı ve baskısız olarak, özel ölçülerde ve rulo halinde üretilir. Kolay koparılabilen perforeli ürünlerdir. Thermal Kartonlar, isteğe bağlı olarak arkalı önlü her iki yüze de baskı yapılabilir.

Thermal karton etiket, genellikle tekstil sektöründe kullanılır. Ürün bilgisi ile detaylı özelliklerinin yazılı olduğu bir kağıt bazlı etiket türüdür. Diğer kağıt etiketlere göre daha kalın olduğu için raf ömrü daha uzun olan bir tür etikettir. Termal Karton etiketler, konser, tren bileti ve uçak bileti gibi kullanım alanlarına da sahiptir. Barkod yazıcılar aracılığı ile Thermal karton etiketlere ribonsuz olarak baskı uygulanabilir.

Thermal Karton Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Tekstil sektörü başta olmak üzere birçok alanda kullanılan thermal etiket, çeşitli özelliklere sahiptir.

  • Etiketlerin üst yüzeyleri yarı parlak ya da yarı mat şekilde üretilir.
  • Etiketler yapışkanlı ve yapışkansız olacak şekilde müşterinin talebine göre üretilebilir.
  • Ribbon adı verilen siyah şerit yöntemi ile üretilir. Bu sebeple maliyeti biraz daha yüksektir.
  • Termal başlıklı uygulamalar üzerlerine baskı yapılmasını sağlar. Etiketlerin üzerine İstenilen her türlü tasarım yapılabilir.
  • Ham maddesi kağıttır.
  • Yapışkanlı olan etiketler, yerlerinden kolay kolay sökülmez.

Thermal Karton Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yapışkanlı thermal karton modelleri fazla ısı ve ışığa maruz kalmayan yerlerde kullanılır. Bunun yanında Thermal karton etiketlere genellikle tekstil sektöründe rastlanır. Ürünlerin fiyatı ya da yıkama bilgileri bu etiketler üzerine basılır. Bu ürünler tekstil sektöründe güneşe, ışığa ve ısıya maruz kalmadığı için uzun süre kullanılabilir.

Thermal Karton Etiketlerin Tercih Edilme Sebebi Nedir?

Kuşe etiketler içinde en uygun maliyete sahip olanlar thermal etiketlerdir. Aynı zamanda görsel olarak da etkileyici etiketler arasında yer alır. Etiketlerin üzerine uygun başlıklı yazıcılarla tasarım ürünleri yapılabilir. İstenilen zamanda ulaşılabilmesi ve fiyat kalite performansı arasında denge olması sebebi ile tüketimin sık yapıldığı firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Termal karton fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Thermal Kartonlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir