Finetiket

Shrink Sleeveler

Ürününüzün tamamını etiketlemek istediğinizde tercih edeceğiniz etiket türü shrink sleevelerdir. Bu ürünler sayesinde ürünleriniz için 360 derecelik bir kapsama alanı oluşturabilirsiniz. Shrink sleeveler teneke kutular, şişeler, kavanozlar ve diğer kapların kullanımında oldukça yaygındır. Shrink sleeve etiketler, etiketin kabın şekline uygun olacak şekilde saran ürünlerdir. Isı uygulanan tam renkli, 360 derece baskılı bu etiketler birçok üründe kullanılır. Pet-g ya da PVC film malzemesi üzerine basılan Shrink sleeveler yaygın olarak plastik ve cam şişeler ya da alüminyum kutularda tercih edilir.

Sleeve Nasıl Oluşturulur?

Shrink sleeve ısı ile yüzeye büzülen bir üründür. Diğer etiketlere benzer olarak sleeve fleksografik ya da dijital baskı makinelerinde basılabilir. Geleneksel etiketlerden farklı olarak mürekkep, etiketin üzerine değil, kılıfın içine yazdırılır. Bu uygulama filmin mürekkebinin kaba yapışırken doğal olarak korumasını da sağlar.

Yeni oluşturulan shrink sleevelerin üstünde ve altında açıklıklar kalması için tabakaların uçları birbirine dikilir. Bu çalışma shrink sleevelerin uçlarının alınması ve gevşek bir silindir oluşturmak için belirli bir yapıştırıcı çeşidi ile birleştirilmesi ile yapılır. Bu dikişlerin kontrolünün de yapılması gerekir. Uygulama sonrası kolların kırılmadığından emin olmak için kontrol yapılır. Shrink sleeveler, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak rulo ya da tekli tabakalar halinde hazırlanabilir.

Shrink Sleeveler Ürüne Nasıl Uyumlandırılır?

Shrink sleeveler dünyada uzun süredir kullanılan ve ülkemizde giderek büyüyen bir etiketleme çeşididir. özellikle gıda, kozmetik, kimyasal, temizlik, şişe, teneke, kavanoz gibi ürünlerin etiket ve ambalajlarında yaygın olarak kullanılıyor. Kendinden yapışkanlı etikete göre çok daha başarılı sonuçlar veren bu tip ürünler, ürünlerin şekline göre uyumlandırılıyor.

Shrink Sleeve etiketlerin en büyük avantajlarından biri, ürünün şekline uyması ve istenen alanı tamamen sarmasıdır. Her açı, şekil ya da eğri benzersiz şekilde kaplanabilir. Ancak, etiket tasarımınızın bu şekle uyması için uygun şekilde hazırlanması gerekir. Büzülme işleminin uygulanması ile sleeve ısındıkça kabınıza uygun olarak etiket tasarımınız bükülmüş olur. Shrink sleeve etikete baskı yapmadan önce şekillerine tam olarak uyacağından emin olmak için bir denemeden geçirilebilir.

Shrink Sleev fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Shrink Sleeveler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir