Finetiket

Sliv Etiket

Günümüzde pek çok üründe sliv etiket kullanılır. Sliv etiket üretiminde teknolojinin tüm imkanları karmaşık ambalaj uygulamaları ve sofistike görseller bir araya getirilir. Shrink sliv etiketler, her zaman görsel zenginliği ile neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunar. Sliv etiketler, ısı tünelinden geçirilen ürünlerin tüm yüzeyini kaplar. Ürüne 360° görsellik sağlar. Sliv etiketlerin üretiminde PVC, PET ya da OPS film malzemeleri kullanılır. Malzemelerin temel shrink özelliği, özel bir tünel uygulaması ile filmin enine yönde gerilmesidir. Doğru malzeme çeşidi seçimi ve doğru uygulama sayesinde etiketin yüzeye uygulanması için geçerli shrink yüzdesi analiz edilir. Bu analizler shrink sliv projelerinin teknik başarısını belirleyen en önemli süreci oluşturur.

Sliv Etiketlerin Özellikleri Nelerdir?

Sliv etiketler ambalajın 360 derece etrafını saran etiketlerdir. Sliv etiketlerin değişik şekil ve boyutlu ambalajların etiketlenmesinde kullanılmasının önemi ise girintili çıkıntılı ve konik yüzeyli ambalajlara uygulanabilir olmasıdır. Sliv etiketlerin diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Sliv etiketler, ambalajlandığı ürünü ikinci bir cilt gibi sarar. Tüp şeklinde bu sliv etiketler bobin olarak da temin edilir.
  • Sliv etiketler, PET şişeler, kova benzeri konik ambalajlar, damacanalar gibi yüzeylerin etiketlenmesinde sıklıkla tercih edilir.
  • Ambalajı tamamlamaya yarayan etiketler olarak tanımlanan sliv etiketler; ambalajın şekillendirilmesinden görselliğine çok büyük öneme sahiptir. Ürünlerin ambalajının kurcalanmasına engel olduğu için güvenlik sağlar. Tüketicinin bilgilendirilmesi gibi oldukça gerekli amaçlara ve önemli bir etkinliğe sahip ürünlerdir.
  • Sliv etiketlerin malzeme kalınlığı 40-50 mikron arasındadır. Bu kalınlığı 30 mikrona indirmek için bazı çalışmalar yapılır.
  • Sliv etiketlerin kullanımı üretildikleri malzemelere ve uygulama yöntemlerine göre ikiye ayrılır. Shrink ve stretch sliv etiketler arasında önemli bir rekabet vardır.

Sliv Etiketler Nerelerde Kullanılır?

Sliv etiketlerin tek bir işlem sayesinde ambalajın herhangi bir yüzeyine kolayca uygulanması pek çok sektörde tercih edilme sebeplerindendir. Sliv etiketlerin maliyeti, herhangi bir ambalaj malzemesinin önüne ya da arkasına yapıştırılan etiketten daima daha uygundur. Genellikle ilaç ürünleri ambalajlarında kullanılan sliv etiketler, kimyasal ürünler ve otomotiv sanayinde de çok tercih edilir.

Sliv etiket fiyatları için Fin Etiket uzman ekibiyle iletişime geçebilir, tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sliv Etiket

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir