Finetiket

PP Opak

PP Opak plastik yapıda ve daha çok beyaz renkte bulunur. Rulo olarak, barkod etiket yazıcı marka/modeline uygun olarak istenilen adet ve özelliklerde üretmekteyiz. PP Opak Etiket Beyaz orijinal renkte olup, yırtılmaz özellikte, su, nem ve ısıya dayanıklıdır, termal transfer baskı tekniği ve uygun resin ribon kullanımı ile baskı yapılabilir, PP Opak Etiket tercihinde ve termal transfer ribon kullanımı gerektiren etiketlerde, Barkod Yazıcı, Etiket, Ribon uyumuna dikkat edilmelidir, baskının silinmemesi için, kaliteli resin ribbon tercih edilmesi gerekir.

PP OPAK KULLANIM ALANLARI

PP opak çeşitleri bir çok alanda kullanılmakla birlikte kozmetik alanında ürünlerin üzerinde kullanımın çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz, yapısında plastik oranı yüksek olduğundan kullanımı daha yaygındır, oldukça dayanıklıdır ve dışardan gelen darbelere karşı çok iyi bir yapısı vardır.

Diğer kullanım alanları ise şu şekildedir;

  • Yönlendirme ve İş Sağlığı Güvenliği amacıyla kullanılan zemin etiketi
  • Cam etiketi
  • Metal ambalaj etiketi
  • Barkod etiketi
  • Hatırlatma amaçlı etiketler
  • İsim etiketi
  • Plastik ambalaj etiketi
  • Hataların veya görünmesi istenmeyen yazı ve barkodların kapatılması için
  • Raf etiketleri

PP Opak Etiketlerin Baskısı

PP opak etiketin baskısı için kullanılacak kâğıt rulosunun genişliği tek boyutla sınırlandırılmaktadır PP Opak etiketler istenilen şekiller, görseller ve renklerde basılabilmektedir. Yüksek teknolojili kesme makineleri basılan bölümü, alıcının istediği biçimde ve yapıda, yuvarlak, kare, dikdörtgen, elips, üçgen veya alıcının istediği diğer şekillerde kesebilmektedir. Baskı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır bunlardan birkaçı şu şekildedir; bilgisayarda görülen renk ile baskı sırasında oluşan renk arasında ciddi bir fark oluşabiliyor bu ayrıntıya dikkat edilirse daha doğru bir şekilde alıcıların isteklerine yanıt verilebilir. PP opağın kullanımı alanın çok yaygın olması ve istenilen şekillere göre şekillendirilme avantajı birçok alanda kullanılmasının en önemli özelliğidir. PP opak etiketlerin baskı maliyetleri, kâğıt bazlı etiketlere oranla daha fazladır. Ancak bu etiket türünün ömrü de fiyatı gibi kâğıt bazlı etiketlerden daha uzundur.

 

PP OPAK NEDİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir